27 Eylül 2009 Pazar

Deney7: Microsoft Advergame
Ritmi Koru ARG Advergame ve Gitti Gidiyor reklamindan(ve hatta Yaman Gezgin'den) hatirlayacagimiz 41-29 ekibi yine is basinda. Maalesef bu defa BBG tarzi bir yarisma hazirlamislar. Cok eglenceli gorunse de aktif olarak katilamayacagim icin uzuluyorum, ama destekci olarak tum gucumle yarismak istiyorum.
Facebook araciligiyla aldigim mesaji aynen kopyaliyorum:


"
Eveeet,

Uzun zamandır sesimiz çıkmıyordu, tabii ki sebebi var! Microsoft Windows7 nin lansmanı hazırlığı içindeydik.

http://www.deney7.com

Bugün itibariyle birinci fazıyla beraber başladık!

Biraz projeyi anlatayım ;

Proje ne derseniz; faz 1 (26 Eylül - 9 Ekim)'de http://deney7.com
üzerinden 2 kişi arıyoruz, bu 2 kişi faz 2'de (16-22 Ekim) birer ev
şeklinde dosenmis, lokasyonu gizli yere yerlestirilecek ve 7 gün
boyunca 77 görevi tüm türkiye onları internet üzerinden canlı izlerken yapmaya calısacaklar, tabii ki siz kullanıcıların ve takipcilerinin yardımıyla... Bu Questler neler mi ? Mesela facebook fan page'i kurup fan sayısını 10.000 e cıkartmak, mesela takipcilerinin yardımıyla bir puzzle cozmek ya da sürpriz bir hediye için tüm interneti seferber etmek!

Bunun sonunda ne mi kazanacaklar ? Tam 20.000 TL!!!
Onları takip eden, onlara yardım eden kullanıcılarda onlarca hediye arasından hediye kazanacak, laptoplar, windows 7 lisansları, usb stickler vb. Son günün akşamı da bir partiyle kapatacagız ;)

Tüm bunları kazanmak için kullanıcıların yapması gereken tek şey, neden onları seçmemiz gerektiğini anlatan bir video hazırlamak ve siteye yüklemek. Eğer isterse fotograf ve bir paragrafla da basvurabilir ama video'nun etkisi cok daha yüksek olacak...

Onumuzdeki hafta içinde Tv reklamı, radyo spot'u, gazete ilanlarımız ve bol bol bannerlarımız da kampanyayı desteklemeye başlayacak ve sürpriz : bunların hepsini 41? 29! olarak biz hazırladık! Bu yüzden bu proje bir anlamda bir dijital milad noktası, tüm lansmanı bir dijital ajansın hazırlıyor olması ve bu yüzden tüm dijital sektöriçin faydalı olacagına da
inanıyorum

İşte üzerinde gizlice çalıştığımız projemiz bu ve sizden her zaman oldugu gibi destek bekliyorum, sitemiz açık ( http://www.deney7.com )
ve örnek bir kaç video da koyduk, sormak istediginiz birsey olursa ben buradayim ;)

Alemsah Ozturk
Chief Happiness Officer @ 41? 29!
"


Simdilik Ozan Erturk ve Volkan Oge'yi destekleyerek ise basladim. Gorevleri de merakla bekliyorum.
Tabi hemen oyun forumlarimiza yeni bir baslik ekledim, tum ritmi koru ve monopoly oyuncularini Deney7'ye de bekliyorum.
Hadi tekrar yarisalim...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder