20 Eylül 2009 Pazar

Monopoly City Streets

Hasbro firması Monopoly oyununu internet ortamına taşımaya karar vermiş. Ancak internetteki emsallerinden farklı olarak bu işi Google Maps ile gerçekleştirmişler.

Aşağıdaki ekran görüntülerinden de anlaşılacağı üzre tüm dünyada, gerçekten var olan cadde ve sokaklar üzerinde alım satım işlemi gerçekleştiriyorsunuz. Oyunda en çok öne çıkan strateji oyuna mümkün olduğunca çok uğramak, çünkü sadece login olabildiğiniz günlerin kira ve diğer günlük gelirlerini alabiliyorsunuz. 7 gün uğramamak bütün tekliflerin kabul edilmesi ile sonuçlanıyor, 2 hafta girmeyince ise tüm mal varlığınız satılıyor.


Oyunun genel görüntüsü şu şekilde (account bilgisi ve mal varlığımla ilgili ipuçlarının üstünü karalama ihtiyacı duydum) :Sahip olduğunuz mal mülk şu şekilde listeleniyor:

Oyun ilk açıldığında aşırı yavaş ve buglarla doluydu. İki gün önce yapılan reset işlemi ile birlikte bazı şeyleri geliştirmişler ancak hala hızlı olduğu söylenemez, haritaların yüklenmesi gerçekten zaman alıyor. Birkaç ufak tefek bug da hala mevcut.


Oyunda en çok dikkatimi çeken şeylerden biri kullanıcılar arasında herhangi bir iletişim olmaması. Tek iletişim offer verme, kabul etme ve etmeme şeklinde. ne chat, ne forum ne de mesaj özelligi var. Oyunun FAQ bölümü ise printlesen 2 tane A4 kağıda sığabilecek kadar az. Halbuki kafamda bir sürü soru var. Ben de daha önce Ritmi Koru için hazırladığımız foruma, bu oyunun başlığını açtım. Tespit ettiğim şeyleri ve sorularımı oraya yazacağım. Belki yardımcı olabilecek birileri çıkar, ya da yazacağım şeyler başka birilerinin işine yarar kim bilir.

İşte adres:

http://oyunlarim.niceboard.biz/monopoly-city-streets-f5/

Oyunun adresi de burda:

http://www.monopolycitystreets.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder